Płyty MDF

Płyty MDF produkowane są w 3 odmianach: MDF, LDF, HDF. Są to produkty drewnopochodne, powstałe w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków łączących i utwardzających, w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Jest to materiał o jednorodnej gęstości i składzie surowcowym w całym przekroju, dzięki czemu posiada doskonałą obrabialność mechaniczną w procesie skrawania.

Zastosowanie:

MDF – Medium Density Fibreboard – jest to średniogęsta płyta z włókien drzewnych. Jest podstawowym materiałem do produkcji mebli oraz artykułów wykańczania wnętrz takich jak listwy ozdobne, panele ścienne, kasetony a także do produkcji artykułów stolarki budowlanej np. drzwi. Ze względu na walory powierzchni nadają się do uszlachetniania poprzez pokrywanie cienkimi filmami melaminowymi, lakierowanie oraz oklejanie sztuczną i naturalną okleiną.

LDF – Low Density Fibreboard – jest to płyta z włókien drzewnych, charakteryzująca się zmniejszoną gęstością. Płyta LDF jest materiałem bazowym do produkcji paneli ściennych użytkowanych w pomieszczeniach suchych. Stanowią one również materiał bazowy do produkcji płyt poszyciowo-izolacyjnych Kronotec.

HDF – Hight Density Fibreboard – jest to płyta z włókien drzewnych, charakteryzująca się dużą twardością i podwyższoną gęstością. Płyty HDF są przeznaczone do produkcji paneli podłogowych. Są także materiałem nośnym do powlekania laminatami HPL i CPL, papierami żywicznymi i okleinami naturalnymi. Produkty wykonane na bazie płyty HDF standard są przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach suchych.

Wyślij poniższy formularz zamówienia


  Lp.

  Symbol, kolor płyty

  Okleina (grubość i kolor)

  Układ słojów (# - obojetne)

  Długość (cm)

  Krawędz oklejona (1 - dla jednej strony; 2 - dla dwóch stron)

  Szerokość (cm)

  Krawędz oklejona (1 - dla jednej strony; 2 - dla dwóch stron)

  Ilość

  1.

  2.

  3.

  4.

  5.

  6.

  7.

  8.

  9.

  10.

  11.

  12.

  13.

  14.

  15.

  16.

  17.

  18.

  19.

  20.

  UWAGI: Usłojenie wzdłuż pierwszego wymiaru (długość)
  # - Inne - możliwość obrócenia słoi na płycie
  1 - oklejenie wymiaru z jednej strony
  2 - oklejenie wymiaru z dwóch stron
  Wymiary na zamówieniu-brutto w cm
  Płyta wiórowa ma wymiar 280x207
  Płyta akrylowa ma wymiar 280x130

  PŁYTY MDF